Energetická vykuřovadla

Článek je součástí placeného programu Bylinky našich babiček, projektu aroma webu Kouzlo vůní. Celý je přístupný pouze členům programu. Nicméně jeho část si může přečíst každý. A i ta je podle mého zajímavá…

Tématem jsou energetická vykuřovadla. Jak jsem dumala, co vlastně napíšu, došlo mi, že tady jde nejen o doplnění chybějící energie, což vykuřovadla určitě umí, ale také obecně o uchopení energie rostlin při vykuřování. Co to vlastně je, kde se bere, jak ji vnímat, proč se jí zabývat atd. Otázky začaly vyskakovat jedna za druhou.

V článku se podíváme jak na vykuřovadla poskytující nám svou energii, tak i na energii v rostlinách. Rozmarýnem jsem své přispění do programu Bylinky našich babiček začínala a rozmarýnem i uzavírám. Jde totiž o energeticky velmi mocnou bylinu! Vlastně úplně přirozeně navazuju závěrečným článkem Bylinek našich babiček I. tam, kde jsem začínala. Tak ať to i vám dává smysl. Ať i vás síla rostlin obejme a očaruje, jako se to stalo mě.

Kolo roku se otáčí, cyklus se NEuzavírá

Tímto článkem se dostáváme na konec cyklu. A vlastně, podobně jako je tomu v přírodě, i na nový začátek. Po 12 dílech k tématu vykuřování a bylinkových tradic našich předků jsem já rozhodně o něco dál. Moc doufám, že i vás moje příspěvky v rámci Bylinek našich babiček něco naučily, něco otevřely, někam posunuly.

Ode mne je to příspěvek v podobě článku poslední, mám pocit, že co jsem touto formou předat mohla, to jsem už předala. Program pokračuje novými tématy, dalšími články..

Abych jako rozloučení napsala něco přínosného, pročetla jsem všechny svoje předchozí díly série. Nechci se opakovat, chci mít jistotu, že jsem ze sebe vydala to opravdu nejlepší a že to dává smysl. A tak se tentokrát podíváme víc do hloubky, do energie vykuřovadel. Z různých úhlů pohledu. Nastíním, jak já vnímám energetickou práci s vykuřovadly.

Pomocníci na cestě

Jedním z mých průvodců na cestě energie rostlin je Wolf-Dieter Storl a jeho knihy. Vřele doporučuju. Málokdo dokáže o tomhle tématu sdělit tolik jako on. Mám ho ráda nejen já, ale i zbytek redakce, takže na jeho knihy píšeme průběžně recenze.

K tomu dodávám, knihy a jiné zdroje jsou fajn, ale co je při práci s rostlinami nejvíc, to je osobní zkušenost, prožitek, napojení. Důležité je v přírodě mezi rostlinami pobývat, sledovat je, komunikovat s nimi. A to prostě musíme konat každý sám.

Samotný sběr a pozdější využití je už takovou třešinkou na dortu, kterou nás rostliny obdarovávají. Nicméně tento přístup je značně „ezoterický“ a bez osobní zkušenosti těžko vysvětlitelný i pochopitelný.

To určitě poznáte sami. Je obrovský rozdíl využívat bylinky nasbírané vlastnoručně např. o svátku svatého Jana s požádáním a poděkováním rostlinstvu přímo na louce a koupit si třeba v lékárně nasáčkovanou heřmánkovou drť „bez ducha“. Ale ještě opakuji, je dobré zažít si to na vlastní kůži.

Dále čtěte TADY.

Sdílet